Обява

Свий
Няма добавени обяви.

зареждане акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: зареждане акумулатор

    Във всеки случай, повечето нови ECU са директно и непрекъснато включени, а контактния ключ дава само управляващ сигнал
    Ц ,нема такова нещо .
    Повечето са изключени и ги вклюва главното реле дето се включва на контакт .Има някой вериги подвързани но те не са важни .

    А пиниза е че много регулатори не сработват без акумулатора и тогава генератора се издухва до към 40 волта !!!
    Това за откачането на клемите при работещ двигател .

    Друга работа е че акумулатора да се зареди добре не иска качественно елктронно зарядно а дори му трябва съставка променливо напрежение за десулфатизация !!!!
    Което пък е изключително опасно за електронните системи !!!

    За това - акумулатора дето за зареждане - вън от колата !!!!

    и те така ....
    Последно редактирано от Todd; 17-12-07, 16:08. Причина: неграмотност
    -----------------------------------------------------------
    Здравите коли отдавна са забранени за производство !!!!

    Коментар


    • #17
      До: зареждане акумулатор

      Е то качествено електронно не значи стабилизиран токоизправител. Само, че при електронното можеш прецизно да си регулираш зарядния ток, да си правиш цикли и те така ....
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #18
        До: ВЪПРОС ЗА ТОКОИЗПРАВИТЕЛ

        Трябва да си правя аварийно ел. захранване на помпата на парното в къщи. За целта търся smart токоизправител, който да е включен постоянно към акумолатора и да му извършва периодични цикли. За съжаление във всички магазини които проверих не можах да получа адекватна информация от "консултант" - продавачите...

        Преди време си купих от Conrad Elektronix една платка, която се свързваше последователно на токоизправителя, и по инструкция трябваше да върши точно това. Що акумолатор разсипах...

        Някой има ли опит с новите smart токоизправители?
        “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
        Б.Франклин

        Коментар


        • #19
          До: зареждане акумулатор

          баща ми има такъв авариен акумулатор и досега не се е налагало да го сменя /вече 3 години/ - утре или вдругиден ще погледна как е направено и ще пиша...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #20
            До: зареждане акумулатор

            Ми то това устройство вече е измислено-Uninterruptable Power Supply-друг е въпросът, че цената му, щом ще трябва да върти помпа, ще е бая солена. Аз преди време си бях правил нещо подобно за една аларма. В най-общи линии, става въпрос за токоизправител с изх. напрежение, равно на номиналното на батерията. Стои постоянно включен към нея през резистор, който ограничава зарядния ток до 1/100 от максималния за да не кипне електролита (може и друго съотношение да е, но трябват проби). Изправителя захранва и консуматора, а пък като спре тока, акумулатора почва да го храни през достатъчно мощен диод, включен паралелно на резистора. Ако е много мощен, може и да няма нужда от резистор, щото обратният ток ще е достатъчен да възбужда акумулатора.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #21
              До: ВЪПРОС ЗА ТОКОИЗПРАВИТЕЛ

              Първоначално публикуван от haflinger Преглед на мнение
              Трябва да си правя аварийно ел. захранване на помпата на парното в къщи...
              Вчера ме натовариха да правя поредното такова, явно електроразпределителните дружества са я подкарали съвсем през просото.

              Общо взето, стар UPS 200 вата с изхабени акумулатори + обикновена стартерна батерия + малко старание в клемите + малко сметки и нещата потръгват.

              Това за помпа 50-100 вата. Ако се отоплява жилищен блок, ... те си знаят защо не са се откачили още от топлофикация.

              Коментар


              • #22
                До: зареждане акумулатор

                Има един основен проблем - помпата на парното работи с ПРОМЕНЛИВО напрежение 220волта . Понеже е с асинхронен двигател .Повечето UPS-и на изхода дават отвратителни правоъгълници което за у-ства с импулсно захранване като компютри ,телевизори , монитори не е никакъв проблем поради спецификата на самото захранване .Там напрежението първо се изправя и филтрира па чак тогава става там каквото става .

                Но това ще запали асинхронния двигател !!!
                За това когато питаш за захранването първото изискване е изхода да му е синусуидално напрежение 220 волта .После мощноста .
                Предполагам че помпата ще е Грундфост която е около 200W .
                Така че мощноста после .... първо синусоидата .
                -----------------------------------------------------------
                Здравите коли отдавна са забранени за производство !!!!

                Коментар


                • #23
                  До: зареждане акумулатор

                  Отворих си UPS-sa на РС-тата - 24V. Два акумолатора 12V х7Ah свързани последователно. Не знам зарядния ток на UPS-а ще върши ли работа за два акумолатора по 70-100Ah. Хайде, те ще са вързани последователно (значи общо 100Аh), ама все пак?
                  “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                  Б.Франклин

                  Коментар


                  • #24
                    До: зареждане акумулатор

                    Първоначално публикуван от Todd Преглед на мнение
                    Така че мощноста после .... първо синусоидата .
                    Не ми се вярва да се тормози толкова от висши хармоници. Все пак е главно индуктивност, този мотор.

                    А и трябва да намериш много дървен UPS, че да ти дава чист правоъгълник на изхода. Повечето вече са или ШИМ, или стъпаловидни.

                    Коментар


                    • #25
                      До: зареждане акумулатор

                      Първоначално публикуван от haflinger Преглед на мнение
                      Отворих си UPS-sa на РС-тата - 24V. Два акумолатора 12V х7Ah свързани последователно. Не знам зарядния ток на UPS-а ще върши ли работа за два акумолатора по 70-100Ah. Хайде, те ще са вързани последователно (значи общо 100Аh), ама все пак?
                      пробвано - не му пука. Вярно, след пълно изтощаване ги зарежда по 1 седмица, но от това акумулаторите изобщо не страдат.

                      Коментар


                      • #26
                        До: зареждане акумулатор

                        Нагласил съм си инвертор 12/220V, и ми се щеше да го направя със свестен токоизправител. Ама като няма информация за такъв токоизправител - май с UPS ще е.
                        “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                        Б.Франклин

                        Коментар


                        • #27
                          До: ВЪПРОС ЗА ТОКОИЗПРАВИТЕЛ

                          Първоначално публикуван от haflinger Преглед на мнение
                          Трябва да си правя аварийно ел. захранване на помпата на парното в къщи. За целта търся smart токоизправител, който да е включен постоянно към акумолатора и да му извършва периодични цикли. За съжаление във всички магазини които проверих не можах да получа адекватна информация от "консултант" - продавачите...

                          Преди време си купих от Conrad Elektronix една платка, която се свързваше последователно на токоизправителя, и по инструкция трябваше да върши точно това. Що акумолатор разсипах...

                          Някой има ли опит с новите smart токоизправители?

                          Специално за циркулационни помпи по ВиК и ОВ магазините се продават аварийни захранвания... Има оригинални направени за работа с външна батерия, български са - около 150лв - много сполучливи. Има и такива преработени от офис ЮПС с изкарани клеми и съответно анулирани вътрешни батерий(защото не издаржат повече от час-час и половина - изпробвано), аз съм с такъв.

                          За издържливостта....

                          Образно казано, при консумация от около 100Вт с акумулатор 100А/ч издържа около 10 часа без ток, съответно 50Вт - 5 часа...и пр.

                          За мощноста....

                          Аз съм с помпа "Уило"(зелените), 6-ца, с три скорости.... На трета скорост е 75Вт, на втора - 50Вт и на 1ва скорост консумира 25Вт....
                          Акумулаторът ми е 44 А/ч на Варта. Максималното изпитание му е било до 8 часа без ток - справи се перфектно и не се изтощи до край.
                          Трябва да кажа, че помпата ми работи само на 1ва скорост, защото така ми е най-ефективна системата.

                          Всичко това, което написах се базира на 3 години опит с моето локално парно и още няколко други системи на познати и приятели, които съм изградил в предишните 5-6 години.

                          Коментар


                          • #28
                            До: ВЪПРОС ЗА ТОКОИЗПРАВИТЕЛ

                            Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                            Образно казано, при консумация от около 100Вт с акумулатор 100А/ч издържа около 10 часа без ток, съответно 50Вт - 5 часа...и пр.
                            Би трябвало да са 20 часа, според мен, но няма значение . Важното е, че върши работа и да се опитваш да си го правиш сам е безсмислено.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #29
                              До: зареждане акумулатор

                              Абе приятели, ЗА ТОКОИЗПРАВИТЕЛ МИ Е ВЪПРОСА. Т о к о и з п ра в и т е л дето да поддържа акумолатора на 14,4V и да му прави цикли - заряд - разряд. И да е поне с 5-10А-ов заряден ток. Останалото ще го върши конвертора и едно реле с НЗ контакти. И един последователно свързан термодатчик. Да няма консумация ако не гори котела. Всичко останало е ясно. ТОКОИЗПРАВИТЕЛЯ КЪВ ДА БЪДЕ??? Марка, модел, координати на източника (търговеца). Ама само хора които имат личен опит. Т.е. заболи са го в акумолатор и 3-4 години не се е скапал ни акумолатора нито токоизправителя. Гледах в Практикер някви smart модели. Никой ли не се е набутал преди мен?
                              “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                              Б.Франклин

                              Коментар


                              • #30
                                До: зареждане акумулатор

                                А-а-а, за наденицата ли питате ..... ? Това, дето го мислиш с обикновен (пък бил и електронен) токоизправител няма да стане. ЮПиЕс е това, което ти трябва. Иначе честичко ще хвърляш акумулатори.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X